Audio by Minde

 
Linkiu gerai praleisti laiką mano asmeninėje svetainėje

Aliuminio lankstymas namuose

   Kartais pripreikia išlenkti kokią nedidelę aliuminio (ar kitokio metalo) detalę. Ne visuomet tinka replės, spaustuvas gan toli, o ir pats išlenkimas ne retai gaunasi kreivokas. Taip ir šį kartą man reikėjo padaryti 90 laipsnių kampą aliuminio juostelėje. Tai buvo vienintelė detalė, tad lenkimas arba būtų pasisekęs arba ne. Pasėdėjau penkias minutes, kaip koks Mikelandželas prieš sukurdamas meno kūrinį, ir ėmiausi gamintis lankstymo stakles. Visos detalės, žinoma, iš stalčiaus. O reikia tik vyrių ir prie kažko juos pritvirtinti. Paėmiau tris vienodai atpjautas 18mm MDF plokštės juosteles. Sudėjau jas šalia ir pasižymėjau skylučių vietas, bei vienoje juostelėje vientą, į kurią įsileis vyrių ašis. Prisukus vyrius juostelės turi būti viena šalia kitos. Štai kaip atrodo mano staklių komponentai:

   Tuomet prisukami vyriai ir viskas. Staklės beveik baigtos. Trečias pagaliukas tarnauja kaip prispaudėjas. Geriau naudoti stiprų juodo metalo kampuotį. Tuomet galimas didesnis lankstymo kampas, nes dabar sulenkus 90 laipsnių aliuminis šiek tiek amortizuoja atgal. Metalinis kampuotis turėtų labai nedidelį savo storį, tad būtų įmanomas lenkimas virš 90 laipsnių. Mano staklės prispaudžiamos spaustuvėliais prie stalo pagrindo.Lenkiama lenkiant vieną iš medinių juostelių. Galima prisukti papildomą ilgą rankeną, kad padidinti lenkimo momentą, tuomet lenkti būtų visai lengva.

     Detalę sulenkiau lengvai ir be vargo. Staklės gali būti išrenkamos arba padedamos atgal į stalčių. Prieš tai suradau didžiausią telpančią aliuminio plokštelę ir pabandžiau lenkti. Be papildomos ašies praktiškai neįmanoma sulenkti. MDF lentelės ima deformuotis, spaustuvų nebeužtenka, kad lankstoma detalė būtų savo vietoje. Vyriai nejuda ir varžtelių iš medienos neišplėšia. Vadinasi šiek tiek mažesnes detales ir su papildoma rankena galima lenkti.

   Kreivai sulinkusios didžiosios detalės nerodysiu.

   Staklės puikiai tinka mažesnėm arba plonesnėm detalėm. Mano abi lenkiamos detalės buvo 2mm storio aliuminis. Maksimalus lenkimo storis ir būtų ne daugiau 2mm. Storesnėms detalėms reiktų parinkti lenkimo radiusą pagal žinyną, kad per siūlę netrūktu, o galiausiai šios staklės abejoju ar išlenktų. Arba reikėtų vyrius persukti kiek įmanoma arčiau vienas kito.

   Staklės puikiai netinka didesnėms detalėms. Arba vietoj medinių lentelių naudoti juodojo metalo kampuočius. Tuomet kyla klausimas ar vyriai išlaikytų ir nepradėtų deformuotis. Tokioms metalinėms staklytėms reikėtų ir specialios pasidėjimo vietos, bet manau sukonstruoti įmanoma.  

   Tikiuosi pakonstruoti mėgstančius mano bandymai įkvėps naujiems siekiams.

2013.08.14  

Copyright © 2006-2015
Leopard