Audio by Minde

 
Linkiu gerai praleisti laiką mano asmeninėje svetainėje


Audio įėjimų selektorius
 

   Prie savo stiprintuvo noriu pajungti keletą signalo šaltinių. Patefoną, CD grotuvą, ir gal ateityje dar ką nors. Kadangi stiprintuvas savos gamybos, iš anksto nenumačiau tokių funkcijų, ir dabar norėdamas pakeisti garso šaltinį, turiu perjungti signalinius laidus. Nusprendžiau pasigaminti atskirą nedidelę dėžutę, ir joje sumontuoti perjungėją - audio įėjimų selektorių. Schema yra labai paprasta. Pavaizdavau keturis išėjimus, kurie gali komutuoti reles ir keturis šviesos diodus, kurie indikuos, kuris kanalas įjungtas.

Schema:

   Naudoju Attiny13 mikrokontrolerį. Keturi išėjimai, arba jei kitaip - keturių kanalų perjungimas. Jų valdymas vyksta dviejų jungiklių pagalba. Vienu jungikliu į priekį, kitu - atgal. Kanalas persijungia atleidžiant nuspaustą jungiklį. Kiekvienas uC (mikrokontrolerio) išėjimas valdo po tranzistorių, o pastarasis - apkrovą (relę). Kad be reikalo neapkrauti uC išėjimų, šviesos diodų (LED) indikaciją montuojam šalia relių. Kaip rodo praktika, keturių įėjimų pakanka įprastam buitiniam naudojimui

   Išsirinkau ir įsigijau reles su dviem porom auksiniais kontaktais, skirtais signalų perjungimui. Relės miniatiūrinės - 12ND05. Nuoroda į "datasheet". Jos 5V darbinės įtampos.

Parsisiųsti programos kodą (winrar).

2009.09.01

Copyright © 2006-2015
Leopard