Audio by Minde

 
Linkiu gerai praleisti laiką mano asmeninėje svetainėje


DC apsauga garso kolonėlėms
 

   Schemos pavadinimas pilnai neapsako tikrojo schemos veikimo. Tai ne tik kolonėlių apsauga nuo pastovios įtampos atsiradimo stiprintuvo išėjime (DC apsauga), bet ir kolonėlių užlaikymas įjungus stiprintuvą. Užlaikymas yra 2-3 sekundės. Jį, be abejo, galima pasireguliuoti.

   Schema veikia labai paprastai. Viena jos dalis, su dviem tranzistoriais atstoja DC apsaugą, o kita dalis su vienu tranzistorium - paprastas laikmatis. Laiką galit pakeisti keičiant 470uF kondensatorių į kitokį. Talpesnis prailgins suveikimo laiką. Jei stiprintuvas suges, schema gaus pastovią įtampą per 22K varželes ir bematant atjungs relę. Taip Jūsų garso kolonėlės liks sveikos. 47uF kondensatoriai įsikrauna pastovia įtampa, ir jiems išsikrovus, t.y. jei pastovi įtampa dingo stiprintuvo išėjime, taip pat po kelių sekundžių relė vėl sujungia savo kontaktus ir prijungia kolonėlių pliusinius laidus.

Relė naudojama su dvejais persijungiančiais kontaktais. Aš naudojau dvi hermetines rusiškas reles РЕС55А sujungtas lygiagrečiai. Tai puikios relės ir tinka audio reikmėms. Jų yra pirkti radijo detalių parduotuvėse.

Principė schema:

   Tranzistoriui 2SD1266 dėl visa ko galima uždėti mažą radiatoriuką. Jo korpusas yra labai praktiškas - galima montuoti ant radiatoriaus jo neizoliuojant. Schemos žemę būtinai reikia sujungti su stiprintuvo žeme.

Pataisymas:

   Vieną iš 22K rezisotorių reikėtų pakeisti į didesnį, arba mažesnį nominalą. Jiedu neturėtų būti vienodos varžos. Gali atsitikti taip kad viename kanale atsiras teigiama įtampa, kitame neigiama (kas yra labai retas dalykas, bet visgi pasitaikantis). Vieną iš rezistorių pakeiskite į 36K arba dar didesniu - 47K.

2008.06

Copyright © 2006-2015
Leopard