Audio by Minde

 
Linkiu gerai praleisti laiką mano asmeninėje svetainėje


Lempinis stiprintuvas su 6F5P
 

   Schemos autorius: Владимир Пронин
   Schemą pateikė interneto liaudžiai rugpjūčio 4d., 2006m.
   Schema paimta iš: http://audioportal.ru

   Naudojamos lempos: 6Ф3П (6F3P), arba galingesnė 6Ф5П (6F5P) stiprintuvui, ir 6Ц5С (6C5S) maitinimo šaltiniui.
   Stiprintuvo galia - 1,5W arba su galingesne - beveik 5W.
   Dažnių diapazonas: 40-35000 Hz

   Schemos autorius nuomonė apie šį stiprintuvą (išversta iš rusų kalbos):

   Schemoje maitinime naudojami kenotronai
. Išėjimo transformatoriai išlupti iš kažkokio seno radijo imtuvo 3K/8Ω. Stiprintuvo schema yra labai paprasta, o garsas tikrai jus pamalonins ir nustebins. Kokybė bus geresnė nei tikėsitės iš pradžių. Stiprintuvas pilnai atiduoda 1,2W (su 6F3P) galią, ir to užtenka. Pats turiu 7w galios stiprintuvą, tačiau klausausi 100mW galingumu. Prieš dvejus metus nusipirkau "The Beatles" ir "John Lennon" kompaktinį diską. Klausantis Lennon'o, net jaučiasi iš kurios pusės sklinda mikrofono garsai. Stiprintuvo dažninis diapazonas 40-35000 Hz (be problemų). Akustika, akustika ir dar kartą akustika. Štai į ką reikia atkreipti dėmesį. Į tai reikia išleisti didžiąją savo pinigų ir laiko dalį. Be to tikrai negalėsite mėgautis geru garsu.

   Šiek tiek užbėgsiu įvykiams už akių. Pasigaminau vieną šio stiprintuvo kanalą ir jį išbandžiau. Tiksliau pasigaminau su 6F3P lempa. Rezultatai man labai nepatiko, galios beveik nėra. Labai nusivyliau, ir pradejau gailėtis rinkęs šią schemą. Jai reikia jautrios akustikos. Tuomet 6F3P pakeičiau į 6F5P. Ji kur kas galingesnė, skiriasi tik kojų išdėstymas, didesni harmoniniai iškraipymai, bei mažesnis įėjimo jautrumas. Pabandžiau su šia lempa, ir rezultatas akivaizdžiai geresnis. Galia maždaug 3 - 5W. Skambėjimas visai neblogas. Be abejonės galima pajusti kaip skamba lempinis daiktas. Minusas - senas ir prastas maitinimo transformatorius TC-180. Šį siūlau keisti jeigu yra bent menkiausia galimybė. Ir tik ne į kokį seną rusišką.

   Jeigu svajojat apie DIY lempinį stiprintuvėlį, bet gaila parduoti inkstą kad įsigyti reikiamas dalis - pataikėt ten, kur reikia.

   Išėjimo transformatorius - TVZ 1-9. Jį galima naudoti principe be papildomų modifikacijų. Prie 4 omų apkrovos, antrinė - 5,4Kohm. Juos galima nesunkiai nusipirkti. 2006-2007m. man vienetas kainavo 5 litus. 2013m. sumokėjau apie 15 litų už vienetą.

   Maitinimo transformatorius - TC-180, bet ieškokit kitokio, nes šio tikrai nerekomenduočiau, kaip ir daugelio kitų, senų rusiškų. Šiuolaikinis toroidas - puikus pasirinkimas. Droselis maitinime - rusiškas Др-5-0.08 (5H induktyvumas ir 80mA). Mano naudoti kondensatoriai - 385V įtampos.  

   Radijo lempos taip pat lengvai gaunamos.
6F5P datasheet (117KB pdf)
6C5S datasheet (62KB pdf)

Stiprintuvo schema:

   Keletas gamybos eigos nuotraukų, kurios deja mažytės, nes jau neberandu kur senasias pradanginau. Korpusas sukonstruotas iš medžio drožlių plokštės, nušpakliuotas metalo špakliumi:

   Nugruntuota ir nudažyta:

Na o šias dvi nuotraukas turėjau šiek tiek didesnes (pasididins paspaudus):

2006

Copyright © 2006-2015
Leopard