Audio by Minde

 
Linkiu gerai praleisti laiką mano asmeninėje svetainėje


Lempinis stiprintuvas su EL84 ir 6N1P
 

Šį straipsnelį pradėsiu įdėdamas keletą nuorodų į vieną nemokamą audio žurnalą  - Tone Audio. Jame buvo aprašytos šio stiprintuvo galimybės, pavadinant jį "biudžetiniu" ir kaip geru žingsniu į tolimesnį audio pasaulį. Pirmoji nuoroda, antroji, trečioji ir ketvirtoji. Stiprintuvas neatkartotas idealiai, bet išlaikyta ta pati schemotechnika ir idėja. Single Ended, dirbantis A klasėje, su galimybe pajungti triodo arba pentodo režimu (išėjimo galia padidėja iki 5W).
   Maitinimo šaltinis, galima vadinti hibridinis. Panaudojant du papildomus diodus prie radijo lempos. Toks variantas buvo publikuotas itališkame audio žurnale "Construire HiFi" specialiai DIY mėgėjams. Pasak A.Ciuffoli tokia topologija nenusileidžia grynam lempiniam maitinimui naudojant stiprintuvą su 300B radijo lempa išėjime ir nėra skirtumo tarp jų tiek atliekant matavimus, tiek klausantis.

   Triodinis režimas parenkamas sujungiant 2K0, 2W rezistoriaus kojelę, pažymėtą "B", prie radijo lempos EL84 7-ojo išvado. Jeigu viską kartojate pagal schemą - stiprintuvas veiks pentodiniu režimu. Kitos detalės surašytos schemoje. Atkreipkite dėmesį į rezistorių galingumus. Didesnio galingumo bus tik geriau. Transformatorius su kaitinimo apvija, kuri turėtų duoti apie 4A. Daugiau specifinių dalykų lyg ir nėra.

   Panaudotos radijo lempos skirtos būtent darbui garso stiprintuvuose. Maniškės lempos gamintos Svetlana™ ir JJ Electronic™. Vietoje EL84 galima panaudoti rusišką 6P14P.
6N1P datasheet (pdf.)
EL84 datasheet (pdf.)

   Štai taip atrodo baigtas stiprintuvas:

 

2011.01.10 

Copyright © 2006-2015
Leopard