Audio by Minde

 
Linkiu gerai praleisti laiką mano asmeninėje svetainėje


Padidintos srovės maitinimo šaltinis
 

Šį maitinimo šaltinį panaudojau A klasės stiprintuvui maitinti. Tiksliai išlyginta įtampa, ir padidinta išėjimo srovė iki 4-5A. Maža laiko uždelsimo schemutė su vienu tranzistorium pasitarnauja kaip soft start, tad į jungimo metu negirdime pokštelėjimo kolonėlėse. Įtampa per kelias sekundes pakyla ir pasiekia atreguliuotą tašką. Laiką nustato kondensatorius C3 ir rezistorius R5. Schema stiprintuvui patogi tuo, kad įtampą galima pasiderinti (pareguliuoti potenciometru R3). Maksimali įėjimo įtampa - apie 40V (tai yra maksimali LM317 stabilizatoriaus leistina įtampa).  Norint turėti 24V įtampą išėjime, įėjime įtampa turi būti aukštesnė bent 3 voltais. Tie keli voltai visuomet "pakrenta". Maksimali leistina srovė pagal šią schemą - 5A. .

   Tranzistorius T1 gali tiekti srovę net iki 10A. Jam, žinoma, reikalingas didelis radiatorius, arba mažesnis,bet aktyviai aušinamas (su ventiliatrium). LM317 - mažytis, tik šiek tiek padidinantis plotą. Stebėkite jos kaitimą ir pakeiskite radiatorių jeigu prireiks.  Didinant srovę virš 5A, reikėtų padidinti rezistorių R2 iki 10 omų. 4,5 ir 10 omų - tai plačiausios ribos. Kuo mažesnis rezistorius,tuo didesnė srovė tekės LM317 stabilizatorium. R1 taip pat imkite toks, koks nurodytas, priešingu atveju teks keisti ir R2. R1 - 5W, arba net galingesnis. Visos detalės lengvai gaunamos ir nebrangios. Kondensatorių C1 galima dėti ir mažesnės talpos, o įėjime panaudojau 40.000uF talpos kondensatorių bateriją.

   Prieš transformatoriaus pirminę apviją galite sumontuoti ir nedidelį filtrą. Droselių nominalai gali šiek tiek ir skirtis,taip pat būti kaip du atskiri. Kondensatorių įtampos ne mažiau 275V. Nepamirškit, kad čia dirbate su tinklo įtampa, tad dirbkite atsargiai kad netyčia neprisiliestumėte.

Schemą kuo puikiausiai galima pritaikyti ir kitiems reikalams. Ji gana universali.  

Parsisiųsti PCB - spausti čia.
(atsidaro ExpressPCB programa)
 

2009.12.01 

Copyright © 2006-2015
Leopard