Audio by Minde

 
Linkiu gerai praleisti laiką mano asmeninėje svetainėje


Lempinis stiprintuvas su 6F5P
Trečioji versija

   Ir dar vienas, jau trečias projektas liečiantis šią puikią lemputę. Ypač puiki ji tampa triodo režime ir dviejų pakopų vientakčiame stiprintuve. Juokas čia rimtas, jos voltamperinės charakteristikos labai tiesinės ir primena 45 arba 2A3 lempas. Šis projektėlis yra principe toks pats kaip ir kadaise konstruotas ir aprašytas čia. Spausti nuorodą. Schema galima sakyti nepasikeitus, tik keli nominalai , kuriais stiprintuvas paderinamas pagal turimą maitinimo įtampą. Aparatas iškeliavęs pas mano draugą, ir groja kartu su Troelso TQWT (tapered quarter wave tube) kolonėlėmis. Stiprintuvo galingumo net nespėjau pamatuoti, po pirmosios perklausos taip ir pasiliko pajungtas. Maždaug spėjant tai vienas rimtas vatas - be problemų. Aparatas pavadintas "Stilla" vardu, kas lietuviškai reikštų - ramus. O man tai taip pat asocijuojasi su žodžiu - negalingas.

   Šis stiprintuvas sumontuotas dviejuose korpusuose. Viename yra pats stiprintuvas, o kitame - maitinimas. Čia nieko paslaptingo tame nėra, tiesiog konstrukciniai DIY sprendimai pagal turėtas medžiagas ir pan. Galutinis rezultatas sakyčiau labai puikus. Straipsnelio apačioje rasite keletą gamybos eigos nuotraukų.

   Maitinimo šaltinis taip pat standartinis, bet su minkštu paleidimu per galingą varžą kad pakrauti labai didelės talpos kondensatorius. Tokį minkštą paleidimą pradėjau visuomet naudoti - paprasta ir patogu. Užtenka luktelėti vos keletą sekundžių kol kondensatoriai sriūbteli pirminę srovę. Droseliai nežinomo induktyvumo. Dar viena mano mėgstama detalė - tai nedidelė kaitrinė indikacinė lemputė. Atrodo tarsi miniatiūrinė radijo lempa. Pastarąją apriboju kad tik žibėtų. Mano akiai - labai gražu.

   Išėjimo transformatoriai specialiai užsakyti pas kiniečius. Sluoksniuoti taip: A-P-A-P-A, vientakčiai, EI-57 šerdis, 5K į keturis ir aštuonis omus, induktyvumas turėtų būti apie 13H Išmatavimai: L60xW55xH50, montavimo skylių atstumas - 73mm. Svoris - 0.56Kg. Plokštelių storį matavau kuomet surinkinėjau, bet neužsirašiau ir pamiršau. Regis buvo standartas - 0.3mm. Atkeliavo su galvanizuoto plieno nedažytais gaubtais, kaip ir prašiau. Nusidažiau pats. 5W maksimalus galingumas. Maksimali srovė - 50mA. Porelės kaina gavosi apie 50EUR plius dar apie 5EUR dažymas. Puikūs nedideli transformatoriukai pakeisiantys rusiškus TVZ ir TVK.

   Išėjimo transformatoriais esu netgi labai patenkintas. Negalingam stiprintuvui tokie puikiai tiktų. Kol viską sukonstravau prabėgo daug laiko. Sumaniau vėl sukontaktuoti kinietį draugą, bet deja nebeliko nei svetainės nei jo kontaktinių duomenų - nieko... nebebus ir naujų transformatorių.

   Pridedu šiek tiek patirties įgautos konstruojant ir šį gaminėlį, ir su susikaupusiu bagažu keliauju prie sekančių projektų.

2016.11.12

Copyright © 2006-2016
Leopard